Het aanmaken van een account heeft vele voordelen:
Winkelwagen
Subtotaal winkelwagen
U heeft geen product(en) in uw winkelwagen.
Talen
Terugbetaalbaar
Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.
Terugbetalingstarief
€ 6,63 (6% inclusief btw)
Verhoogde tegemoetkoming
€ 6,63 (6% inclusief btw)
Dit product moet worden goedgekeurd door de apotheker.
Voor dit geneesmiddel is een voorschrift nodig. Na beoordeling door de apotheker kan je het komen afhalen en betalen in de apotheek.
Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt
Wanneer mag u Brufen Plus Paracetamol niet gebruiken? - U bent allergisch voor ibuprofen, paracetamol of voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter. - U neemt al een ander geneesmiddel in dat paracetamol bevat - U neemt een andere pijnstiller in waaronder ibuprofen, een hoge dosis acetylsalicylzuur (meer dan 75 mg per dag), of een andere niet-steroïde ontstekingsremmer (NSAID) waaronder specifieke remmers van cyclo-oxygenase-2 (COX-2) - U bent allergisch voor acetylsalicylzuur of andere NSAID pijnstillers - U heeft een zweer of bloeding in uw maag of duodenum (twaalfvingerige darm) of heeft dit ooit gehad - U heeft een bloedstollingsstoornis - U lijdt aan hart-, lever- of nierfalen - U bent in de laatste 3 maanden van de zwangerschap - U bent jonger dan 18 jaar. Huidreacties Er zijn meldingen gedaan na een behandeling met ibuprofen van ernstige bijwerkingen van de huid waaronder exfoliatieve dermatitis, erythema multiforme, Stevens-Johnson-syndroom, toxische epidermale necrolyse, geneesmiddelenreactie met eosinofilie en systemische symptomen (DRESS) en acute gegeneraliseerde exanthemateuze pustulose (AGEP). Stop met het gebruik van Brufen Plus Paracetamol en zoek onmiddellijk medische hulp als u één of meerdere klachten krijgt die verband houden met deze ernstige bijwerkingen van de huid die genoemd worden in rubriek 4. Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met Brufen Plus Paracetamol? Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel inneemt in de volgende gevallen: - U bent een oudere patiënt, - U heeft een infectie - zie rubriek 'Infecties' hieronder, - U heeft astma of heeft astma gehad, - U heeft problemen met uw nieren, hart, lever of darmen, - U heeft systemische lupus erythematosis (SLE), een aandoening van het immuunsysteem waarbij het bindweefsel is aangedaan en die lijdt tot gewrichtspijn, veranderingen van de huid en aandoeningen in andere organen, of een andere gemengde bindweefselziekte, - U heeft een aandoening van het maagdarmstelsel of chronische inflammatoire darmziekte (bijv. colitis ulcerosa, ziekte van Crohn), - U bent in de eerste 6 maanden van de zwangerschap of geeft borstvoeding, - U bent van plan zwanger te worden, - U heeft een genetische stoornis die glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntie wordt genoemd, - U overmatig alcohol drinkt (alcoholmisbruik/alcoholisme), - U bent ondergewicht, ondervoed of uitgedroogd, - U andere medicijnen neemt die uw lever aantasten. Ontstekingsremmende en pijnstillende geneesmiddelen zoals ibuprofen kunnen een licht verhoogd risico op een hartaanval of beroerte met zich meebrengen, in het bijzonder wanneer ze in een hoge dosering worden gebruikt. Overschrijd de aanbevolen dosering of behandelduur niet. Overleg in de volgende gevallen met uw arts of apotheker over uw behandeling voordat u Brufen Plus Paracetamol inneemt: - U heeft hartproblemen, waaronder hartfalen en angina pectoris (pijn op de borst) of u heeft een hartaanval, bypassoperatie, perifeer vaatlijden (slechte circulatie in de benen of voeten wegens vernauwde of verstopte aders) of enige vorm van beroerte (waaronder een 'miniberoerte' of transient ischemic attack 'TIA') gehad. - U heeft hoge bloeddruk, diabetes, hoog cholesterolgehalte, er komen hartaanvallen of beroertes voor in uw familie of u rookt. Infecties Brufen Plus Paracetamol kan symptomen van een infectie, zoals koorts en pijn, verbergen. Het is daarom mogelijk dat Brufen Plus Paracetamol de passende behandeling van infecties vertraagt, wat kan leiden tot een verhoogd risico op complicaties. Dit is waargenomen in door bacteriën veroorzaakte longontsteking en bacteriële huidinfecties die kunnen voorkomen bij waterpokken. Als u dit geneesmiddel inneemt terwijl u een infectie heeft en de symptomen van uw infectie blijven bestaan of worden erger, neem dan onmiddellijk contact op met een arts. Neem onmiddellijk contact op met uw arts als, tijdens de behandeling met dit middel: U een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt) gebruikt. Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld wanneer paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt of als paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen. Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven. Kinderen en adolescenten Dit geneesmiddel mag niet worden gebruikt bij kinderen en adolescenten jonger dan 18 jaar.
Brufen Plus Paracetamol bevat twee actieve stoffen (die zorgen dat het geneesmiddel werkt). Dit zijn ibuprofen en paracetamol. Ibuprofen hoort tot een groep geneesmiddelen die niet-steroïde ontstekingsremmers worden genoemd (NSAID's). NSAID's werken door het verminderen van pijn, het verminderen van zwelling en het verlagen van een verhoogde temperatuur. Paracetamol is een pijnstiller die op een andere manier dan ibuprofen werkt om pijn en koorts te verlichten. Dit product is met name geschikt voor pijn waarvoor een sterkere pijnstillende werking nodig is dan ibuprofen of paracetamol alleen. Brufen Plus Paracetamol wordt gebruikt voor het tijdelijk verlichten van lichte tot matige pijn geassocieerd met migraine, hoofdpijn, rugpijn, menstruatiepijn, tandpijn en spierpijn, symptomen van verkoudheid en griep, keelpijn en koorts. Brufen Plus Paracetamol wordt gebruikt bij volwassenen vanaf 18 jaar.
De werkzame stoffen in dit geneesmiddel zijn ibuprofen en paracetamol. Elke filmomhulde
tablet bevat 200 mg ibuprofen en 500 mg paracetamol.
De andere stoffen in dit geneesmiddel zijn:
Tabletkern: maïszetmeel, crospovidon (type A) (E1202), colloïdaal watervrij silica (E551),
povidon K-30 (E1201), gepregelatiniseerd zetmeel (maïs), talk (E553b), stearinezuur (50).
Filmomhulling: poly(vinylalcohol) (E1203), talk (E553b), macrogol 3350 (E1521),
titaandioxide (E171).
Gebruik Brufen Plus Paracetamol niet samen met
andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.
flucloxacilline (antibiotica), omdat dit kan leiden tot een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose met verhoogde anion gap) die dringend moeten worden behandeld. Ze kunnen met name voorkomen bij mensen bij wie de nieren niet goed werken (nierinsufficiëntie), met bloedvergiftiging (sepsis wat tot beschadiging van organen kan leiden), ondervoeding, langdurig alcoholisme, en bij gebruik van de maximale dagelijkse doses paracetamol.
andere geneesmiddelen die NSAID's bevatten, zoals acetylsalicylzuur en ibuprofen.
Wees voorzichtig, want Brufen Plus Paracetamol kan een wisselwerking geven met bepaalde geneesmiddelen, zoals:
corticosteroïdetabletten
antibiotica (bijv. chlooramfenicol of chinolonen)
anti-braakmiddelen (bijv. metoclopramide, domperidon)
geneesmiddelen die bloed verdunnen of stolsels voorkomen (zoals warfarine, acetylsalicylzuur, ticlopidine)
hartstimulerende middelen (bijv. glycosiden)
geneesmiddelen tegen een hoog cholesterolgehalte (bijv. colestyramine)
diuretica (plasmiddelen)
geneesmiddelen voor een hoge bloeddruk (bijv. ACE-remmers zoals captopril, bètablokkers zoals atenolol, angiotensine-II-receptoragonisten zoals losartan)
geneesmiddelen die het immuunsysteem onderdrukken (bijv. methotrexaat, ciclosporine, tacrolimus)
geneesmiddelen voor manie of depressie (bijv. lithium of SSRI's)
mifepriston (voor het afbreken van zwangerschap)
geneesmiddelen tegen HIV (bijv. zidovudine).
Sommige andere geneesmiddelen kunnen ook van invloed zijn op, of beïnvloed worden door de behandeling met Brufen Plus Paracetamol. Vraag daarom altijd advies aan uw arts of apotheker voordat u Brufen Plus Paracetamol samen met andere geneesmiddelen gebruikt.
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
STOP MET HET INNEMEN van het geneesmiddel en vertel het aan uw arts als u last heeft van:
zuurbranden, maagzuur,
tekenen van een darmbloeding (hevige buikpijn, braken van bloed of vloeistof met iets dat lijkt op gemalen koffie, bloed in de ontlasting, zwarte teerachtige ontlasting),
tekenen van ontsteking van het hersenvlies zoals: stijve nek, hoofdpijn, misselijkheid of braken, koorts of gedesoriënteerd gevoel,
tekenen van een ernstige allergische reactie (zwelling van het gezicht, de tong of keel, moeite met ademhalen of verergering van astma),
ernstige huidreactie bekend als DRESS-syndroom (frequentie niet bekend). Symptomen van DRESS zijn onder andere: huiduitslag, koorts, gezwollen lymfeklieren en een verhoogd aantal eosinofielen (een bepaald soort witte bloedcellen),
ernstige huidreactie, zoals puistjes (frequentie: soms).
Andere mogelijke bijwerkingen
Vaak (komt voor bij maximaal 1 op de 10 mensen)
pijn of ongemak in de buik, misselijkheid of braken, diarree,
hoger aantal leverenzymen (zichtbaar in bloedonderzoek),
bovenmatig zweten,
zwelling.
Soms (komt voor bij maximaal 1 op de 100 mensen)
hoofdpijn en duizeligheid,
flatulentie en obstipatie,
huiduitslag, opzwellen van het gezicht en jeuk,
verlaagd aantal rode bloedcellen of toegenomen aantal bloedplaatjes (cellen die zorgen voor bloedstolling),
zweren (open zweren) in de mond,
zweren in de maag of de twaalfvingerige darm (maagzweren),
opflakkering van de ontsteking van de dikke darm met ulceratie en bloedingen tot gevolg (verergering van colitis ulcerosa),
ontstekingsziekte van de darmen (ziekte van Crohn),
ontsteking van het maagslijmvlies (gastritis),
ontsteking van de alvleesklier die hevige pijn in de buik en rug veroorzaakt (pancreatitis).
Zelden (komt voor bij maximaal 1 op de 1.000 mensen)
Zeer zelden (komt voor bij maximaal 1 op de 10.000 mensen)
verlaging van het aantal rode bloedcellen (wat een zere keel, zweren in de mond, griepachtige symptomen, ernstige uitputting, onverklaarde bloedingen, blauwe plekken en bloedneuzen veroorzaakt),
afwijkend gezichtsvermogen, oorsuizen, draaiduizeligheid.
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt. Zwangerschap Neem dit middel niet in als u in de laatste 3 maanden van uw zwangerschap bent omdat dit schadelijk kan zijn voor uw ongeboren kind of problemen kan veroorzaken bij de bevalling. Uw ongeboren kind kan last krijgen van nier- en hartproblemen. Het middel kan van invloed zijn op de vatbaarheid van u en uw baby voor bloedingen en ertoe leiden dat de bevalling later plaatsvindt of langer duurt dan verwacht. U mag dit middel niet innemen tijdens de eerste 6 maanden van de zwangerschap, tenzij absoluut noodzakelijk en op advies van uw arts. Als u tijdens deze periode moet worden behandeld of als u probeert zwanger te worden, dan moet u voor een zo kort mogelijke tijd de laagst mogelijke dosis innemen. Vanaf week 20 van de zwangerschap kan Brufen Plus Paracetamol – als het langer dan een paar dagen wordt gebruikt – ertoe leiden dat uw ongeboren kind nierproblemen krijgt, wat tot gevolg kan hebben dat het kind te weinig vruchtwater rond zich heeft (oligohydramnion) of dat een bloedvat (ductus arteriosus) in het hart van de baby vernauwd is. Als u langer dan enkele dagen moet worden behandeld, kan uw arts aanvullende controles aanbevelen. Borstvoeding Slechts kleine hoeveelheden van ibuprofen en de metabolieten ervan komen in de moedermelk terecht. Dit middel kan worden ingenomen tijdens het geven van borstvoeding als het wordt gebruikt bij de aanbevolen dosis en gedurende een zo kort mogelijke periode. Vruchtbaarheid van de vrouw Brufen Plus Paracetamol kan het moeilijker maken om zwanger te worden. Ibuprofen: Ibuprofen behoort tot een groep geneesmiddelen die de vruchtbaarheid van vrouwen kan verminderen. Dit is omkeerbaar wanneer wordt gestopt met het geneesmiddel. Vertel het aan uw arts als u van plan bent zwanger te worden of als u problemen heeft om zwanger te worden.
Gebruik zo kort mogelijk de minimale effectieve dosering die nodig is om uw symptomen te
verlichten. Gebruik Brufen Plus Paracetamol niet langer dan 3 dagen. Als uw symptomen
blijven bestaan of erger worden, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts. Dit geldt in het
bijzonder als u een infectie heeft met symptomen als koorts en pijn of als u het middel langer
dan 3 dagen moet gebruiken.
Volwassenen: De aanbevolen dosering is 1 tablet met water en voedsel, maximaal drie keer
per dag.
Wacht ten minste 6 uur tussen doses.
Als de symptomen niet onder controle zijn met 1 tablet, mag maximaal drie keer per dag
maximaal 2 tabletten worden genomen.
| CNK | 4784617 |
|---|---|
| Organisaties | Viatris |
| Merken | Viatris |
| Breedte | 78 mm |
| Lengte | 126 mm |
| Diepte | 27 mm |
| Actieve ingrediënten | ibuprofen, paracetamol |
| Behoud | Kamertemperatuur (15°C - 25°C) |